До Дня соборності України в закладі дошкільної освіти № 29 «Росинка» було проведено ряд заходів з дітьми: бесіди, відеоперегляди, розваги, колективні роботи, долоньками малювали прапор України, під час зображувальної діяльності створили власні сюжети на тему «У серці кожної дитини живе любов до України». Діти грали в цікаві дидактичні ігри «Україна – це я!», бо добрі справи – родом з дитинства.    Вихователі розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали українські державні символи, національні пам'ятки України.

 

    


     Водохреще – це останнє з 12 свят різдвяно-новорічного циклу. В старину,  вважалося, що вода в цей день стає чарівною, нею лікували хвороби і захищалися від «нечистої сили».

      В святково прибраному залі ЗДО № 29 «Росинка»  дітей зустрічала господиня, яка розповіла їм, що так само, як на Різдво та Щедрий вечір, святкувати починають напередодні. Малечі цікаво було дізнатись для чого святять воду та купаються в ополонці. Веселе було свято. Діти співали українські пісні, танцювали, грали в народні ігри.

                                                                                                                                                                  19.01.2022

 

 


   Як добре, що на дворі зима! Чистий сніжок, морозець піднімають настрій. Зима для дітей — це час активних ігор і веселих розваг. Недаремно діти так люблять зимові прогулянки в ЗДО № 29 «Росинка». Це купа неймовірно позитивних емоцій.

 

                                                                                                                                                                   17.01.2022


Старий Новий рік - одне з найпопулярнійших та найулюбленійших зимових свят і відзначається воно щорічно з 13 на 14 січня. 14 січня настає Васильєв день. Хлопці ходять до хрестних, сусудів, посівають оселі зерном, бажаючи щастя господарям. Ось і цього року хлопчики ЗДО № 29 "Росинка" завітали до Управління освіти і науки Сумської міської ради з привітаннями та щирими побажаннями всім миру, злагоди, міцного здоров'я, достатку та всіх гараздів.
Будьте ж вдвічі щасливіші,
Ще багатші й здоровіші,
Радості на цілий вік
Зичить Старий Новий рік.

20 грудня в закладі дошкільної освіти № 29 «Росинка» відбулося свято до дня Святого Миколая. Вихованці співали, танцювали, розповідали Миколаю вірші. Наші діти були дуже вражені та щасливі. Наприкінці свята святий Миколай подарував малюкам гостинці. Вітаємо зі святом і дітей, і дорослих! Хай святий Миколай оберігає нас від усього злого і вселяє у наші душі злагоду, любов до ближнього та щире бажання творити добро, не чекаючи на нагороду!


    7 липня 2021 року в нашому закладі № 29 «Росинка» була проведена розвага до свята Івана Купала. Діти прониклися духом яскравого, одного з найулюбленішого літнього свята – Івана Купала. Головними дійовими особами стали Купало та Марена. У віночках, з любов’ю, сплетених разом з вихователями дівчата водили хороводи та біля імітованої річки опускали їх у воду. Свою спритність та кмітливість діти проявляли в естафетах та цікавих рухливих іграх. Вихованці стрибали через «вогнище», розповідали вірші, співали народні пісні. По традиції на гілках Марени діти зав’язали стрічки бажань та відшукали квітку папороті. Свято запалило у дітей веселий і радісний настрій на все Красне літечко!

 

 


ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

01 березня 2021 року в ЗДО № 29 «Росинка» було проведено День цивільного захисту з метою навчання дошкільників правилам безпечної  життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Основна мета та завдання Дня цивільного захисту:

- практична перевірка здатності дітей грамотно та чітко діяти з метою захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- формування та розвиток у вихованців високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності самовіддано виконувати завдання цивільного захисту.

Заняття були організовані та проведені у формі  колективної творчої діяльності дошкільнят та вихователів. Під час навчання відпрацювали питання  безпечної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій різного характеру,  які можуть виникнути у дитячому закладі.

 

 


Вітаємо з Днем Соборності України!

     Щорічно 22 січня український народ  святкує День Соборності України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої                   мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько фашистських загарбників.  

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено   близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні

 

 


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Сьогодні - День української вишиванки.
Зі святом! 🇺🇦
День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати та вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу.
В тих вишиванках думи та пісні,
Про щастя мрії, туга за синами,
Тривога вічна, гарні дні ясні,
До Бога звернення – молитва мами.

ДІТИ НА КАРАНТИНІ

 

      Фізична активність відіграє важливу роль у формуванні організму. Завдяки рухливості розвивається моторика, розумові процеси, зміцнюється організм. Регулярне фізичне навантаження зміцнює імунітет, а це  дуже важливо в умовах існуючого довготривалого  карантину.

      Тому інструктор з фізичної культури ЗДО № 29 "Росинка" турбується про здоров'я наших вихованців підбираючи комплекси вправ, які діти виконують із задоволенням. 


     У всіх вікових групах згідно перспективного плану проходить тема тижня «Великдень». Діти зі своїми батьками вдома під час карантину готуються до цього свята, прикрашають писанки, вчать вірші, пісні та знайомляться з традиціями.

       Батьки та діти групи «Дзвіночок» активно долучилися до дистанційних занять по темі «Транспорт»


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ "СЕКРЕТИ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ" 

     На виконання доручення міського голови від 27.11.2019 № 60-Д щодо покращення організації та якості харчування в закладах освіти,  в ЗДО № 29 «Росинка» 19.02.2020 року був проведений тематичний День відкритих дверей «Секрети здорового харчування наших дітей».

 Основна мета цього заходу - пропаганда культури здорового харчування дітей, захисту, збереження і розвитку здоров’я .

Під час проведення заходу завідувач, сестра медична старша ознайомили батьків з нормативними документами щодо організації харчування дітей, двотижневим меню,  виконанням норм харчування та збалансованості раціону вдома. Була представлена презентація «Ми за здорове харчування».

 

      Батьки всіх вікових груп 19.02.2020 року в закладі № 29 «Росинка» мали змогу переглянути організацію харчування (сніданок, обід або полуденок), дотримуючись санітарно – гігієнічних вимог. До цього дня батьки взяли участь в анкетуванні. Разом з дітьми підготували виставку малюнків «Моя улюблена страва».  За участю батьків,  працівників закладу, дітей всіх вікових груп були організовані різні цікаві заходи:  пізнавально - спортивна розвага «Я здоров’я бережу – сам собі допоможу!», майстер – клас «Фуд-арт». Діти старшої групи разом з вихователем  виготовили композицію з пластиліну «Продукти харчування – наші друзі та вороги».


ЗВІТ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ  ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

в ЗДО № 29 ”Росинка”

 

      На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради 27.12.2018 № 914 «Про підсумки підготовки управління освіти і науки Сумської міської ради, закладів освіти міста Суми з питань цивільного захисту в 2018 році, основні завдання на 2019 рік»  у закладі  з 15.10.2019 – 18.10.2019 року був проведений  Тиждень знань з основ   безпеки життєдіяльності.

         Метою проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  було поліпшення якості освітнього процесу  з питань особистої безпеки та захисту життя дітей; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

         До участі в Тижні  безпеки  було залучено: педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків

    У рамках тижня  в ЗДО № 29 «Росинка» був проведений плановий інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності з технічним персоналом, виробнича нарада з колективом закладу «Організація роботи з безпеки життєдіяльності в закладах і установах,» на яких були закріплені та уточнені правила безпеки життєдіяльності згідно інструкцій ЗДО.  Круглий стіл, проведений з педколективом закладу «Проблеми формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників» дозволив знайти нові підходи та форми роботи з питань формування основ безпеки життєдіяльності малюків.

Згідно плану кожен день тижня мав своє тематичне направлення: 15.10 – «Правила дорожнього руху та безпечної поведінки на вулиці», 16.10 – «Вогонь – друг, вогонь - ворог», 17.10 –«Безпека в природі», 17.10 – «Предмети навколо нас», 18.10 – «Особиста безпека. Дитина серед людей».  Цикли ігрових занять «Правила та безпека дорожнього руху», «Подорож казками», «Подорож із білочкою по гриби»,  «Малечі про небезпечні речі», «Сам удома», «Школа ввічливості», піші переходи до доріг та дорожніх перехресть, екскурсії в природу дозволили закріпити та розширити знання дітей з цих питань. Цікаво та емоційно пройшли спортивна розвага «Козацькі розваги», музична розвага «Веселі пішоходи»,  «Екологічний десант. Зробимо дитсадок чистим»,  які допомагають виховувати у дітей дієве позитивне ставлення до природи, оточуючої дійсності, свого здоров’я. 

18.10.19 з педагогами закладу був проведений тренінг  «Обережно незнайомець».

 На групах для батьків підготовлений консультативний матеріал «Безпечна поведінка на вулиці», «Що необхідно робити у випадку пожежі в квартирі»,  з батьками старших і логопедичної груп проведена гра - тренінг  «Небезпечна природа», тести для батьків «Дитина на вулиці». За результатами тижня оформлено фотостенд «Тиждень безпеки життєдіяльності в ЗДО», виставка дитячих робіт «Правила безпеки знай – життя і здоров’я зберігай »


Звіт

завідувача

 

перед колективом і громадськістю за 2018-2019 н. р.

Download
Звіт керівника.pdf
Adobe Acrobat Document 440.0 KB


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

    16 травня 2019 року вся наша дошкільна родина відзначила День вишиванки - свято національної єдності. 
   День, коли українці всього світу одягають вишиванку, тим самим закликають зберігати українські цінності та популяризувати їх серед молоді та населення загалом.
   Вишиванка – це не просто одяг, це наша національна гордість. Всім відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси. Вона є оберегом щасливої долі та родової пам’яті.
   Вишиванка, як оберіг, символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до рідної України.
   В цей день педагоги нашого закладу провели тематичні бесіди та заняття з дітьми про традиційний одяг нашого народу. 
   Проведення Дня вишиванки продемонструвало, що вихованці нашого садочка відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.


КОНКУРС "СВІТ ДОШКІЛЛЯ" 

Учитель-логопед Забара М. В. взяла участь  у конкурсі та зайняла ІІІ місце. 


ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

    25. 04. 2019 року в ЗДО № 28 "Ювілейний" з успіхом пройшов фестиваль дитячої творчості " Дитячі мрії". Дошкільнята нашого садочку завжди із задоволенням беруть участь у цьому заході.


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

    Ні для кого не секрет, що чим прозорішою є діяльність дошкільного закладу, тим більше довіри він викликає у батьків. 
Так, 17 квітня 2019 року свої двері гостинно відкрив заклад дошкільної освіти № 29 «Росинка».

    День відкритих дверей дав можливість познайомити батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньо-виховної роботи, зацікавити нею й залучити до участі.

   В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, оцінити якість освітніх послуг, взяти на себе активну роль учасника освітнього процесу, відчути мікроклімат у групах дітей, у педагогічному колективі, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового педагогічного досвіду.

   Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Програма групових заходів була досить насичена та цікава. Батьки, які були присутні на заняттях, брали безпосередню участь в освітньому процесі.

   Підводячи підсумок проведеного заходу педагоги і батьки зійшлися на думці, що така форма роботи є ефективною у співпраці дошкільного закладу з родиною.

   Пам’ятайте те, що у «Росинці» двері завжди відчинені, а дзвінкий дитячий сміх запрошує всіх у добру світлу казку.


БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

    29 березня 2019 року в ЗДО пройшли батьківські збори. Батьків привітали діти з концертною програмою. Сестра медична старша Божко О. В. ознайомила з рішенням оперативного штабу при відділі охорони здоров'я з питань реагування на епідемію корі та розповіла про щеплення проти корі. Учитель-логопед Забара М. В. і практичний психолог   Семерня І.М. провели консультації: "Правильне мовлення - запорука успішного навчання в школі", "Труднощі виховання сучасних дітей". Інструктор з фізичної культури Зайцева О.В. надала рекомендації щодо фізичного розвитку дітей. 

   Завідувач Чепуренко Галина Василівна ознайомила присутніх з організацією харчування в ЗДО та запропонувала продегустувати страви, які готуються в дошкільному закладі. Батьки були дуже задоволені, подякували за смачно проготовлену їжу.


КОНКУРС МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК

   Наш заклад у лютому місяці взяв участь у конкурсі методичних розробок та зайняв ІІ місце.


КОЛЕКТИВНІ ПЕРЕГЛЯДИ СЮЖЕТНО-РОЛЬОВИХ ІГОР

     Відомий педагог В.А.Сухомлинський підкреслював, що «Гра – це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра це іскра, що запалює вогник допитливості та зацікавленості» 
    Так, в нашому садочку пройшли колективні перегляди. Участь брали всі вікові групи закладу, під час яких побачили змістовні сюжетно-рольові ігри («Супермаркет АТБ», «Епіцентр», «Перукарня», «Лікарня», «Зоопарк»). Різноманітність обладнання ігрового матеріалу, їхній естетичний вигляд приємно вразили всіх педагогів та дошкільнят. Це дозволяє дітям з новим інтересом активно взаємодіяти у грі, грати годинами, днями, тижнями. 
Гра є вільною невимушеною дитячою діяльністю, що необхідно зберегти за будь-якого стилю і способу керівництва нею.


ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці, 
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато. 
Розбудить приспані надії, 
Зернятко щастя хай посіє. 
Зігріє гумором, любов'ю, 
І принесе усім здоров'я!!!
Сьогодні йде Святий Миколай. Невидимою рукою він здійснює найзаповітніші дитячі мрії, приносить у кожну родину щиру втіху і любов. Це свято віри, світла і добра. Подаруймо своє тепло і увагу близьким та рідним, адже кожний сьогодні чекає на свято!
До нашого садочка теж завітав Святий Миколай-Чудотворець! Він приніс з собою багато радості та душевного тепла. Але прийшов він не сам, а з казковими героями, які подарували діткам багато позитивних емоцій. Вихованці також не розчарували Миколая, і підготували для нього віршики та пісеньки. На кінець Миколай дарував всім діткам подаруночки з солодощами.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

    Діти планети такі різні, такі безпосередні, допитливі, веселі та цікаві. Так як без сонця не було б життя, так і кожна сім’я, держава не мала б свого продовження без дітей.
В ЗДО «Росинка» 20 листопада до Всесвітнього дня дитини відбулася спортивно-музична розвага з участю батьків «Пригоди в осінньому лісі». 
Найменші учасники свята змагалися у швидкості та спритності. Сміх, задовoлення, радісні вигуки на підтримку учасників змагань панували у спортивно-музичній залі. Діти чітко і злагоджено виконували вправи, а як азартно змагалися, вболівали за свою команду. Лісовими героями: бджілкою, лисичкою, зайчиком та ведмедиком були батьки, які із задоволенням підтримували своїх діток.
Тож ростіть здорові, дужі, набирайтесь від природи сили і здоров’я, бо «Здорова дитина – щаслива родина, здорова нація- міцна держава.»


КОНКУРС " ГОЛОС РІДНОЇ ПРИРОДИ"

   В жовтні 2018 року ЗДО брав участь  в конкурсі "Голос рідної природи", де отримали цінний подарунок книгу "Моя перша мальована енциклопедія тварини".  


ЗУСТРІЧ З ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ

     26 жовтня до ЗДО № 29 в гості до малечі завітав екіпаж поліції. Дошкільнята із захопленням слухали важливий інструктаж про правила безпеки дорожнього руху. 
Поліцейські – це молоді, енергійні люди, які готові в будь-який момент прийти на допомогу. Для малечі, в даний час, вони є справжнім суперменами, на яких вони неодмінно хочуть бути схожими, а в майбутньому - стати поліцейськими. Найбільше охочих було посидіти за кермом поліцейської машини та поговорити через гучномовець. Діти ставили різноманітні питання своїм героям та фотографувались з ними.