Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Статут закладу освіти

Статут сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №29 "Росинка"

Ліцензії

 

11.04.2018 м. Суми № 23 5 -ОД

 Про видачу ліцензій на освітню

діяльність закладів освіти

Відповідно до статей 6, 22, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 43 підпункту 6 пункту 3 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про освіту», Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2015 р. № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»:

1. Видати ліцензію на освітню діяльність закладам дошкільної освіти Сумської області відповідно  до додатка 1.

2. Видати ліцензію на освітню діяльність закладам загальної середньої освіти Сумської області відповідно до додатка 2.

3. Видати ліцензію на освітню діяльність закладам дошкільної и загальної середньої освіти (навчально-виховним комплексам) Сумської області відповідно до додатка 3.

4. Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації забезпечити розміщення інформації про прийняте рішення щодо видачі ліцензії на освітню діяльність закладам дошкільної і загальної середньої освіти на офіційних веб-сайтах органу ліцензування та Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Підопригору М.А.

Голова Сумської області державної адміністрацій М. О. Клочко

Структура та організація управління закладу освіти

Засновником закладу дошкільної освіти є Сумська міська рада,  уповноваженим ним органом — управління освіти і науки Сумської міської ради.

 

Міністерство освіти і науки України www.mon.gov.ua

Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації http://osvita@sm.gov.ua/

Сумська міська рада www.meria.sumy.ua

Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації
www.osvita-sumy.com.ua

Управління освіти і науки Сумської міської ради https://smr.gov.ua 

Кадровий склад закладу освіти:

 

Усього працівників в закладі – 40,

 

Кадровий склад педагогічних працівників

 

 

обслуговуючий  персонал –21.

Територія обслуговування, закріплена за закладом дошкільної освіти

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684  “Про затвердження Порядку ведення дітей дошкільного, шкільного віку та обліку учнів” територія не визначена засновником. Заклад забезпечує освітній процес для мешканців у всій Сумській міській громаді

Заклад дошкільної освіти задовольняє потреби громадян у здобутті дошкільної освіти незалежно від відповідної території і повністю забезпечує можливість успішного навчання й розвитку всіх дітей за місцем проживання.

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються в закладі освіти

За типовим проектом Сумський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №29 “Росинка” розрахований на 135  місць. В закладі функціонує 7 груп виховується 134  дитини на 01.09.2023 р.

група дітей раннього віку – 20 дитина;

І група дітей молодшого дошкільного віку «А» - 21 дітей;

ІІ група дітей молодшого дошкільного віку «Б» - 20 дітей;

група дітей середнього  дошкільного віку – 23 дитини;

група дітей старшого дошкільного віку  - 28 дітей;

спеціальна середня група для дітей з порушенням мови «А» - 11 дітей; 

спеціальна старша група для дітей з порушенням мови «Б» - 11 дітей 

 

Мова освітнього процесу:

Освітній процес здійснюється державною українською мовою (згідно ст. 10 Конституції України)

Наявність вакантних посад:

Вакантних посад немає.

Наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання

Гуртожитки відсутні.

Правила прийому до закладу освіти 

 

 Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти проводиться відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р.  № 86

1. Зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти створюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільних місцях у черговості порядку надходження заявки про зарахування. Заява про зарахування особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Прийом заявки про зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням систем електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника державного (комунального) закладу дошкільної освіти.

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються: 

  • копія свідоцтва про народження дитини;

  • медична довідка, видана відповідно до  статті 15  Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом із висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими формами туберкульозу до державного (комунального) санаторного закладу дошкільної освіти (санаторних груп) до заяви про зарахування додається довідка територіального закладу охорони здоров’я чи протитуберкульозного диспансеру.

Для зарахування дитини до державного (комунального) спеціального закладу дошкільної освіти (спеціальної групи) подається заява про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку (порушення слуху, зору, мовлення, поведінки, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку чи затримки психічного розвитку).

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільної освіти утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:

  • копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка надає державну соціальну допомогу відповідно до  Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;

  • копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

     Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

  • проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (у разі її встановлення його засновником (засновниками);

  • є рідними(усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

  • є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, оплачених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у приймальну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім'ю, а також усиновлених дітей;

  • перебувають у складних життєвих умовах та на облік у службах у справах дітей;

  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти одного з батьків або іншого законного представника дитини необхідно подати оригінал документа, який підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити в заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування до державного (комунального) закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорії, визначеної цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками, яким подано в установленому порядку заяву про зарахування.

Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюють щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

Для переведення вихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого одного з батьків або іншого законного представника дитини необхідно подати керівнику відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до відповідного закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого рядка подання деяких документів.

Переведення вихованця із державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяви одного від батьків або іншого законного представника дитини, що подав заяву про зарахування (крім повідомлення, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду) місце дитини визначено з іншим із батьків сім'єю).

      За вихованцем зберігається місце у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти в літній період та в таких випадках: 

  • у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації; у разі карантину в закладі дошкільної освіти; 

  • на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту в державному (комунальному) закладі дошкільної освіти та на початку літнього періоду є такими, які зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в державному (комунальному) закладі дошкільної освіти до кінця літнього періоду.

 

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти - освітній процес в закладі дошкільної освіти здійснюється безоплатно.

Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати - в закладі працюють гуртки: гімнастичний, флорбол,  театралізованої діяльності, гурток з образотворчої діяльності, англійської мови. Всі додаткові освітні послуги безкоштовні

   Правила поведінки здобувачів освіти в ЗДО складено відповідно до Законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", Положення про заклад дошкільної освіти та Статуту Сумського ДНЗ №29 "Росинка" м.Суми.

        · Учасники освітнього процесу визначені статтею 27 Закону України «Про дошкільну освіту».

        · Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються згідно із законодавством.

        · Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти та Положення про заклад дошкільної освіти.

Здобувачі освіти у "Росинці" дотримуються таких правил:

       * Приходять вчасно до дитячого садочку.

      * З усіма вітаються та щиро посміхаються.

      * Акуратно вішають одяг в свою шафку.

      * Щоб сісти їсти, руки миють ретельно чисто.

      * Чемні, що роблять думають, вихователя слухають.

      * Якщо щось болить, то обов’язково про це кажуть вихователю.

      * Берегти іграшки, майно та книги.

      * На прогулянці бігають й стрибають.

      * В групі розмовляють не надто голосно.

      Про пташок та тваринок дбають, їх добре доглядають.

      * Слідкують за станом свого одягу.

      * Дотримуються правил безпеки.